Перейти

понедельник, 24 сентября 2018 г.

Нові умови нарахування субсидійНевдовзі розпочнеться нарахування субсидій на опалювальний період 2018-2019 років. З 1 травня 2018 року субсидії нараховуються по-новому, передає Олександрія Online.

Відповідно до нормативних документів право на отримання субсидії втратили власники квартир площею понад 120 кв.м. та будинків площею понад 200 кв.м. Категорично відмовлено у субсидіях також сім’ям, працездатні члени яких перебувають за кордоном більше ніж 60 днів, при цьому не декларують в Україні свої доходи і не сплачують ЄСВ.

Субсидія також не призначається:
– якщо у членів домогосподарства або у членів їх сімей є у володінні (користуванні) транспортний засіб(крім мопеда), з дати випуску, якого минуло менше 5 років;
– якщо здійснена купівля на суму більше 50 тис. грн.. (в т.ч. набуття права на власність на земельну ділянку, квартиру, будинок, транспортний засіб);
– якщо працездатні особи домогосподарства або члени їх сім’ї не працюють, їх середньомісячний дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше ніж мінімальний.

В зв’язку з такими обмеженнями в літній період 2018 року призначено субсидії лише 13 тисячам домогосподарствам. Із них 6139 – в нульовому розмірі. Це на 6,8 тисяч (на 34,3 %) менше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Середній розмір субсидії також зменшився і становить 107 грн. У минулому році він складав 278,1 грн.
Це пов’язано з тим, що для розрахунку літньої житлової субсидії враховуються більш актуальні доходи, ніж в попередній період, та зменшено соціальний норматив комунальних послуг.

Як повідомляє міська рада, якщо в управлінні праці відмовили в отриманні субсидії, олександрійці можуть звернутися до комісії з призначення субсидії, яку очолює міський голова С.Цапюк.

Розглянувши заяви громадян, комісія може призначити субсидію у наступних випадках:
– на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам;
– за наявності транспортного засобу ( у тому числі у членів сім’ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років;
– у разі купівлі (або набуття права власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн..;
– за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла;
– за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;
– без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих норми доходів та перебування за кордоном).
Також житлову субсидію як виняток комісією може бути призначено особам, у яких відсутні доходи, середньомісячний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або не сплачує єдиний соціальний внесок, якщо ці особи:
– перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’ям;
– або на момент призначення житлової субсидії особа сплачує єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії.

Станом на 1 вересня 2018 року субсидію на оплату житлово-комунальних послуг нараховано на суму – 126 млн грн. На сьогоднішній день заборгованість державного бюджету підприємствам, що надають послуги, становить – 22,8 млн грн, в тому числі, за послуги з постачання газу 13,8 млн грн, за – теплопостачання 9 млн грн.

У цьому році олександрійці, які не повністю використали житлові субсидії на газ і електроенергію для індивідуального опалення та до 1 вересня подали заяви, зможуть отримати зекономлені кошти. До управління праці уже звернулось 3901 особа на суму 2,5 млн. грн. Середній розмір виплати становить близько 700 грн.

Як передає Олександрія Online, виплата буде здійснюватися через особові рахунки в банківських установах при надходженні державної субвенції, орієнтовно в жовтні – листопаді поточного року.
Громадяни, які не встигли вчасно звернутися до управління соцзахисту з такими заявами, можуть до 1 листопада 2018 року звернутися до комісії при міській раді з проханням виплатити їм невикористану суму субсидії та вказати причину несвоєчасного звернення.

Із 1 жовтня управління праці і соціального захисту населення розпочинає призначення субсидії на опалювальний період. Для громадян, що проживають в помешканнях з індивідуальним опаленням, розрахунок буде проводитись із 16 жовтня.

Для жителів багатоповерхівок із централізованим опаленням – відповідно до розпорядження міського голови про початок опалювального сезону. Усім громадянам, яким раніше була призначена субсидія і у яких не відбулося жодних змін, перерахунок житлової субсидії буде проведено автоматично.

Жителі, які зверталися до комісії при міській раді, повинні подати до управління праці нову заяву та декларацію, крім тих, хто звертався до комісії з проханням призначити субсидію на понаднормову площу житла.

Комментариев нет:

Отправить комментарий