Перейти

вторник, 30 октября 2018 г.

Виконавці зносять двуповерхову добудову до багатоповерхового будинку в Олександрії. ФОТО


Сьогодні, 30 жовтня, з 10:00 представники виконавчої служби розпочали виконання ухвали суду щодо демонтажу добудови до багатоповерхового будинку по вул. Першотравневій, 51, повідомляє Олександрія Online.

Судовий процес, що тривав з 2009 року, отримав своє практичне вирішення. Після проходження судів усіх рівнів, в 2015 році було винесено ухвалу, якою суд зобов'язав Мірошніченко Надію Петрівну та громадянина Вєтрова, які на той час були власниками об'єкту, демонтувати дану добудову за власний рахунок.

Нагадаємо, раніше, за мерства Цапюка С.К., Мірошніченко Н.П. займала посаду головного архітектора Олександрії. Після обрання мером Скічка О.О., Мірошніченко втратила свою посаду.

Коли власники відмовилися виконувати рішення суду, справу було передано до виконавчої служби. У ході розгляду справи, виконавці звернулися до Генеральної Прокуратури, після чого, саме за її сприяння, державою було виділено 280 тисяч гривень на демонтаж споруди. Але ці кошти, власник прибудови повинен буде відшкодувати до державного бюджету. Зі слів власника, вже провели оцінку їхньої квартири, якою вони володіють. Квартиру оцінили у 300 тисяч грн., тепер існує варіант того, що її заберуть у рахунок вартості демонтажу, якщо власники самостійно не сплатять ці кошти.

По наданим документам, на сьогодні власником даної добудови є інша особа - донька Мірошніченко Н.П., саме цим вона і мотивувала незаконність знесення споруди, бо ухвала суду стосується інших осіб. При цьому виконавці зазначили, що ухвала стосується конкретного об'єкту, а не власника.

Як повідомляє Олександрія Online, розпочати демонтаж відразу не вдалося, тривалі протистояння та сварки були цьому на заваді. Присутні громадяни розділилися на два табори: ті хто за знесення, та ті хто проти.

Жителі які підтримували знесення, мотивували це невиконанням норм будівництва прибудови від чого нібито тріснула стіна будинку до якої ця прибудова примикає. Ті хто був проти - були занепокоєні можливим обвалом примикаючої стіни будинку у наслідок демонтажу. Представники прокуратури та виконавчої служби запевнили, що роботи по знесенню виконуються будівельною організацією яка має відповідну ліцензію та дозволи для робіт такого характеру.

Наприкінці протистоянь, власниця просила дати тиждень для вивезення власних речей та неодноразово наголошувала на тому, що у приміщенні знаходиться дитина та хворий чоловік. Виконавці ствердили, що усих було попереджено і про будь які перенесення строків процедури не може бути і мови.

Розпочали демонтаж з гаражних воріт, які зрізали газосваркою. Власниця прибудови неодноразово власним тілом ставала до будівлі, намагаючись перешкодити її знесенню. У деяких випадках доходило до штовханини та фізичної тяганини.

На заході, для охорони громадського порядку та забезпечення виконавцям можливості здійснювати свої повноваження, були присутні представники національної поліції, прокуратури, місцевої та обласної виконавчих служб.

Також можна подивитися повне відео з місця події, що транслювалося в режимі онлайн, в нашій групі у Facebook.

Роботи тривали увесь день, було зрізали ворота, демонтовано крівлю добудови та металеву обшивку її другого поверху.


Фото: Олександрія Online

Комментариев нет:

Отправить комментарий