Перейти

пятница, 2 ноября 2018 г.

Понад 60 тисяч вибухонебезпечних предметів вилучили піротехніки ДСНС України


Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів.

Останнім часом почастішали випадки, коли громадяни виявляють застарілі боєприпаси під час збирання грибів у лісах.

Так, група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знищила 12 одиниць вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, що були виявлені селянами під час збирання грибів у лісосмугах поблизу сільських населених пунктів Малинівка та Українка Малинського району. Фахівці ДСНС, які прибули до місць виявлення небезпечних знахідок, ідентифікували їх як 10 мінометних мін калібром 50 мм та 2 артснаряди калібром 150 мм.

Водночас, 31 жовтня на Івано-Франківщині,групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області було знищено одну ручну гранату часів ІІ Світової війни, виявлену в селі Підлісся Тисменицького району.

Також тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Луганщині впродовж 31 жовтня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було обстежено 6,25 га території області, де виявлено та вилучено 54 одиниці вибухонебезпечних предметів. У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили 13,02 га території, де виявили 112 одиниць ВНП.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами, повідомили у ДСНС України

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Фото: ДСНС області

Комментариев нет:

Отправить комментарий