Перейти

четверг, 15 ноября 2018 г.

Смертельна ДТП під Суботцями: свідки розповіли, як сталося зіткнення. ФОТО


Наступного тижня Знам’янський райсуд розпочне слухати справу за обвинуваченням жителя Кропивницького Сергія Нестеренка у скоєнні ДТП, що сталася 12 травня близько 19.30 год. поблизу села Суботці, передає Олександрія Online.

Як повідомлялося раніде, Volkswagen Touareg, за кермом якого знаходився Нестеренко, виїхав на зустрічну смугу й допустив фактично лобове зіткнення з Toyota Highlander. Унаслідок аварії загинуло четверо людей – водій Toyota, керівник фермерського господарства «Агро-Олімп» Сергій Коваленко із Краснопілки Маловисківського району, його зять та двоє маленьких онуків 2016 та 2017 року народження. Єдина, кому вдалося вижити з пасажирів позашляховика, – донька Сергія Семеновича. Ірина крім батька в цій аварії втратила чоловіка і дітей. Ірина Луценко з вдовою водія Toyota Інною Коваленко у справі є потерпілими пише «Без купюр».

Вдалося дізнатися, що розповіли свідки аварії та водій Volkswagen.

Двоє свідків на допиті засвідчили, що Toyota рухалася зі швидкістю 100 км/год, а Volkswagen 120-130 км/год. Нестеренко озвучив дещо інші показники – на його думку, Toyota їхала зі швидкістю 110 км/год, а він – 90 км/год.

Так, один зі свідків розповів, що був на правій смузі руху, проїхав Суботці. Попереду нього їхав Daewoo, а перед ним ще 2-3 авто. У цей час його почав обганяти Volkswagen, котрий рухався зі швидкістю «не менше 120 км/год». Обігнавши цього водія, Нестеренко не повернувся на свою смугу руху й продовжив маневр, аби обігнати решту авто.

«У цей час я звернув увагу, що з боку міста Кропивницький в напрямку села Суботці, Знам’янського району рухається автомобіль типу «джип». Він рухався своєю правою смугою руху та ніяких маневрів не здійснював, нікого не обганяв, нікуди не звертав з дороги. Він рухався зі швидкістю на мій погляд приблизно 100 км/год. Я гадав, що автомобіль Volkswagen Touareg після обгону мого автомобіля повернеться на свою смугу руху, але він продовжував рухатись зустрічною смугою руху, при цьому він ще не встиг обігнати перший автомобіль з колони, який рухався в попутному з ним напрямку. Чи гальмував водій автомобіля Volkswagen я повідомити не можу, чи гальмував водій зустрічного автомобіля, який рухався з боку міста Кропивницький я також повідомити не можу», – йдеться у свідченнях.

Другий свідок, попереду якого їхав Volkswagen, відзначив, що той почав обгон, коли Toyota на зустрічній була за 50-70 метрів.

«Я побачив, що Volkswagen почав обгін на небезпечній відстані від автомобіля, який рухався йому назустріч з боку Кропивницького. Для себе я подумав: що він робить, він же не встигне завершити маневр обгону. Автомобілі рухались назустріч один одному та швидко зближались. Коли водій Volkswagen ще не завершив обгін автомобіля, який рухався з ним в попутному напрямку та знаходився посередині кузова автомобіля, якого він обганяв, я побачив, що цей водій намагається повернутися на свою праву смугу руху, у свою чергу автомобіль, який рухався йому назустріч з боку Кропивницького, намагався звернути праворуч до узбіччя. Але обидва водії нічого не встигли зробити. Чи гальмували перед ДТП автомобілі, я не бачив. Обидва учасники ДТП почали реагувати приблизно за 0,5 секунди до зіткнення автомобілів. Зіткнення сталось на лівій смузі руху у напрямку руху мого автомобіля з боку Знам’янки в напрямку Кропивницького», – йдеться у тексті допиту свідка.

Сам Нестеренко розповів, що під час кермування почував себе нормально, у той час була хмарна погода, наступали сутінки, проїзна частина (асфальтобетонне покриття), перебувала у вологому стані. У момент ДТП дощу не було. На проїзній частині була нанесена слабо видима дорожня розмітка, переривчаста, яка дозволяє здійснювати обгін.

«Коли я обігнав пару автомобілів та знаходячись на рівні задньої частини переднього автомобіля, котрий їхав першим, побачив зустрічний автомобіль, відстань між нами (від мого автомобіля до зустрічного автомобіля) складала біля 300 м. Чому я раніше не побачив цей автомобіль на мою думку це те, що перебувало вологе покриття, проїзна частина була темною, автомобіль мав темно-сірий колір та рухався без світла фар. Швидкість цього автомобіля складала на мою думку 110км/годину. Коли я побачив цей автомобіль, зрозумів, що не встигну завершити маневр обгону автомобіля, який рухався в попутному напрямку, та почав подавати йому світлові сигнали дальнім світлом фар, для того щоб повідомити зустрічному автомобілю, що не встигаю завершити маневр обгону та намагався вклинитися в свій потік, тим саме здійснював маневр вправо, щоб встати у свою смугу руху, але дистанція між автомобілями не дозволяла мені повернутися на мою смугу. Перед зіткнення я максимально виїхав вправо, гальмування різке я не застосовував, оскільки хотів прижатися вправо та вписатися на свою смугу. Після чого відбулося зіткнення», – пояснював водій Volkswagen Touareg.

В рамках кримінального провадження його адвокат заявив клопотання про проведення експертизи щодо характеру ушкоджень, які отримали водій і пасажири Toyota. Також експертам поставлено завдання з’ясувати, якими були б ушкодження, якби пасажири користувались пасками безпеки, а діти знаходилися б у дитячих кріслах. Адвокатка родини постраждалих Марина Гуцул у коментарі відзначила, що на її думку, при такому «лобовому» зіткненні ушкодження в будь-якому випадку були б летальні.Комментариев нет:

Отправить комментарий