Перейти

суббота, 3 ноября 2018 г.

Президент і Патріарх Варфоломій підписали угоду


Сьогодні "історичний день": Президент і Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю у створенні незалежної православної церкви в Україні, передає Олександрія Online.

Це угода про співпрацю у створенні незалежної православної церкви в Україні, про таке повідомляє "5 канал".

"Щиро дякую Вселенському Патріарху, Його Все-святості Варфоломію, за сьогоднішню нашу, як завжди, по-родинному теплу і сповнену мудрості, зустріч", – написав згодом Президент на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні історичний день, який був започаткований з перших днів відновлення української незалежності", – наголосив Порошенко. Порошенко сказав, що підписана Угода "робить усі умови, щоб процес підготовки до Собору, процес надання Томосу був приведений у чітку відповідність до канонів православної церкви".

Своєю чергою Патріарх Варфоломій висловив переконання, що рішення про автокефалію української церкви "приведе до єдності всіх православних в Україні" та повідомив, що за результами зустрічі було підписано Договір про співпрацю між Вселенським Патріархатом і Україною.

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа.

Комментариев нет:

Отправить комментарий