Перейти

пятница, 7 декабря 2018 г.

Майже 300 тисяч гривень "відмито" на Олександрійських дитячих садочках


Закупівлі м'яса для дитячих садочків управлінням освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради відзначилися "брудною" історією незаконного витрачання державних коштів майже в 300 тисяч гривень, повідомляє Олександрія Online.

Прокуратурою Кіровоградської області встановлено, що за результатом проведення торгів щодо закупівлі м’яса у 2017 році для дошкільних навчальних закладів між управлінням освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради та ТОВ «ВКФ «ОКСАМИТ» укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти від 20.03.2017. Однак, між замовником та постачальником, відразу після укладення угоди щоденно укладалися 12 додаткових угод, кожного разу збільшуючи ціну за одиницю товару на 10 %, без зміни суми договору.

Таким чином, внаслідок укладення додаткових угод, ціну за кілограм м'яса свинини збільшено з 56 грн. 21 коп. до 119 грн. 79 коп. за 1 кг, тобто на 63,58 грн. (113% від первинної ціни). Аналогічно виросла ціна за тушки курей, а саме збільшено з 33 грн. 11 коп. до 57 грн. 00 коп. за 1 кг, тобто на 23,89 грн. (72 % від первинної ціни), тобто ціни стали вищими за пропозиції інших учасників під час проведення торгів.

Ювенальним прокурором у суді доведено, що коливання ціни товару на ринку кожного разу при укладенні всіх додаткових угод на 10 % сторонами договору жодним чином не обґрунтовано та документально не підтверджено, у зв’язку з чим ними не дотримано вимоги п.2 ч.4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» та безпідставно змінено істотні умови договору.

Тож судами першої та апеляційної інстанції наразі підтверджено факт незаконності підвищення цін на продукти харчування та витрачання бюджетних коштів, незважаючи на те, що позивачем в особі управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, на користь якого присуджено відшкодування коштів, не підтримано позов.

Виникає закономірне питання: "Чому управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради не підтримало позов, коли у них "під носом" незаконно витрачалися державні гроші???"
Мабуть прислів'я про "Рука руку миє" не просто так придумали... та й раптові видалення відео засідань виконкому або взагалі вибіркова відсутність їх трансляції, теж не просто так відбувається.

Прокуратура зобов’язала підрядника повернути незаконно отримані кошти у розмірі майже 300 тис. грн., призначені для закупівлі продуктів харчування для дитячих садочків Олександрії

Як повідомила прес-служба прокуратури Кіровоградської області, на даний час рішення суду вступило в закону силу, вживаються заходи щодо примусового стягнення коштів з відповідача. Робота ювенальних прокурорів Кіровоградщини у даному напрямі триває на системній основі. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий