Перейти

четверг, 6 декабря 2018 г.

Олександрійці відзначили 75-ту річницю визволення міста. ФОТО


6-го грудня в Олександрії відзначається 75-та річниця визволення міста від фашистських загарбників. З цієї нагоди біля Братської могили по вул. Діброви відбувся загальноміський мітинг та естафета пам’яті «Слава визволителям України», передає Олександрія Online.

Віддати шану воїнам-визволителям прийшли ветерани, голова Кіровоградської ОДА С.Кузьменко, міський голова С.Цапюк, представники міської, районної влади, депутати та жителі міста.

Ведучі згадали тяжкі воєнні роки та затяжну і кровопролитну боротьбу за звільнення Олександрії від окупації. В боях за визволення міста загинуло 715 воїнів, не повернулися і пропали безвісти 9933 військових. Одинадцяти частинам і військовим з’єднанням, які відзначилися під час звільнення нашого міста, присвоєно почесне звання «Олександрійські».

Голова Кіровоградської ОДА С.Кузьменко привітав олександрійців зі святом та зазначив, що героїчний подвиг українського народу завжди у нашій пам’яті.
Міський голова С.Цапюк висловив вдячність ветеранам за їх патріотизм, любов і відданість Батьківщині, за те, що вибороли мир та відбудували місто у повоєнні роки.

На жаль, з кожним роком залишається все менше свідків тих подій, живих героїв. Сьогодні в Олександрії проживає лише один визволитель міста – Томіліна Лідія Марківна та 3 партизана-підпільника: Бойко Микола Мокійович, Куженко Лідія Леонідівна, Раєнко Марія Михайлівна.
Нинішнє покоління, взявши за приклад мужність та патріотизм своїх дідів і прадідів, гідно боронить цілісність та незалежність України на східних кордонах.

Визволитель Олександрії: Томіліна Лідія Марківна, – згадала роки воєнного лихоліття, подвиги своїх побратимів та дала напутнє слово підростаючому поколінню.
Також перед присутніми виступив голова обласної організації ветеранів України В.Єфіменко.

Під час мітингу у рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України», ініційованої організацією ветеранів України, символ визволення був переданий олександрійській естафетній групі, розповвот у міськраді.

Вшанувавши пам’ять загиблих і померлих воїнів-визволителів хвилиною мовчання, присутні поклали квіти по місць поховання героїв.

Фото: міськрада

Комментариев нет:

Отправить комментарий