Перейти

суббота, 15 декабря 2018 г.

Обрали нового предстоятеля нової церкви. Хто він...


Предстоятелем Єдиної Української помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, представник Української православної церкви Київського патріархату. Його обрали на Об’єднавчому соборі в Софії Київський, що відбувся сьогодні 15 грудня, за присутності представників православних церков України, повірених Константинополя та президента України, передає Олександрія Online.

Предстоятелем обрано наймолодшого з усіх кандидатів, - в миру Луценко Сергій Петрович, 39 років, народився на Одещині, навчався в Чернівецькій області, стажувався в Афінах, володіє грецькою мовою, пр ймав активну участь в перкмовинах з Константинополем, доктор богословських наук, філолог, ректор Київської православної богословської академії.

Епіфанія на Софійській площі в Києві представив президент України Петро Порошенко. Люди на Софійській площі чекали на представлення нового глави української церкви близько 10 годин. За підсумками Собору Порошенко заявив: «Цей день увійде, або вже увійшов як священний день, день створення автокефальної помісної православної церкви».

Всього у соборі брали участь 190 осіб. Найбільше делегатів було від УПЦ Київського патріархату: 42 архієреї, кожен з одним священиком і одним мирянином, тобто 126 осіб разом. Від Московського патріархату прийшло 30 осіб, а від Української автокефальної православної церкви - 36. Переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

На роль предстоятеля нової української церкви також претендували митрополит Луцький і Волинський Михаїл від УПЦ КП. Від УПЦ МП кандидатом був митрополит Вінницький і Барський Симеон. УАПЦ не висунула кандидатів — її глава митрополит Макарій взяв самовідвід. Макарій розповів, що Вселенський патріархат попросив його та главу УПЦ КП Філарета не балотуватись на пост глави нової української церкви.

На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви.

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Нагадаємо, рішення про початок процедури надання Українській православній церкві Томосу (визнання її незалежною) у Вселенському патріархаті ухвалили ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об'єднаної УПЦ та підготовці до Об'єднавчого собору.

15 жовтня, на власному соборі Російська православна церква заявила про повний розрив відносин з Константинопольським патріархатом та звинуватила Константинополь у "розколі світового православ'я". У Стамбулі на такий крок РПЦ не відповіли "взаємністю" та попросили Москву визнати та змиритися з автокефалією української церкви.

25 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об'єднавчий собор в Україні на 15 грудня.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
Комментариев нет:

Отправить комментарий