Перейти

среда, 5 декабря 2018 г.

Громадські обговорення відбулися. ФОТО


Сьогодні 5 грудня у дитячій музичній школі відбулося громадське обговорення питання підвищення тарифів КП «Теплокомуненерго», за реєстрацією на зібрання прибуло більше 300 олександрійців, передає Олександрія Online.

Не порушуючи традицій, більшістю присутніх були працівники бюджетних установ, з яких мало хто виявив бажання приймати безпосередню участь в обговорені. Виступ та питання пролунали лише від пари громадських активістів. Під кінець, присутні почали розбігатися ще до офіційного оголошення завершення слухань, ніби усі поспішали повернутися на свої робочі місця.

Директор КП «Теплокомуненерго» А.Грибачова охарактеризувала основні чинники, що впливають на збільшення вартості теплопостачання та ознайомила присутніх зі структурою тарифу.

З її слів, його збільшення пов’язане з підвищенням на державному рівні цін на енергоносії: природного газу – на 23%; електроенергїі – на 10,3%, водопостачання – на 26% та мінімальної заробітної плати. У складовій тарифу КП «Теплокомуненерго» природний газ становить 77%, електроенергія – 7%, заробітна плата з нарахуваннями – 13,3%.

Кожні 10 днів КП «Теплокомуненерго» отримує ліміти на газ у відповідності до сплати за спожитий енергоносій. Оплата повинна становити не менше 80%. За минулий місяць підприємство розрахувалося лише на 20%. Крім того, сьогодні на підприємстві спостерігається відтік висококваліфікованих кадрів у зв’язку із затримкою заробітної плати.
«КП «Теплокомуненерго» пропонує підвищити плату за тепло для населення на 17,8 %.

За словами доповідаючих, вартість опалення для населення буде вищою аніж для державних установ.
За попередніми обрахунками у будинках з лічильниками вартість тепла в середньому підвищиться: для 1-кімнатних квартир на 160 грн, для 2-кімнатних – на 235 грн, для 3-кімнатних – на 314 грн. У будинках без лічильників ціна збільшиться: для 1-кімнатних квартир на 211 грн, для 2-кімнатних – на 306 грн, для 3-кімнатних – на 408 грн.

У свою чергу, міський голова С.Цапюк ознайомив учасників громадських обговорень з досвідом інших держав у сфері теплоенергетики та використанні альтернативних видів палива, розповів про свої поїздки до Хельсінкі та про наміри отримати кредит у розмірі 15 млн євро, який Олександрія повинна буде повернути за 25 років, для проведення модернізації КП «Теплокомуненерго». Також Цапюк публічно подякував голові Кіровоградської ОДА Кузьменку С.А., за допомогу і підтримку без якої Олександрія не оминула б заборгованості по виплаті заробітної плати бюджетникам.

При цьому громадою було зазначено, що спостерігається прогресивна тенденція по відключенню від центрального опалення абонентів «КП «Теплокомуненерго», яких з кожним днем стає все менше, що пов'язано із значно вищою вартістю центрального опалення порівняно з автономним, та й якість під питанням. За останній рік 650 олександрійців відключилися від централізованого опалення.

"В Україні державна влада підвищує вартість газу, електроенергії і води, що тягне за собою підвищення вартості комунальних послуг. Для більшості жителів відповідні тарифи є непосильними. Для прикладу, за попередній місяць олександрійці розрахувалися за тепло лише на 42%. Заклади соціальної сфери сплачують за енергоносії 100%", - також зазначила Грибачова.

Депутат обласної ради, перший заступник міського голови Л.Давиденко зазначила, що через зменшення норм та введення додаткових обмежень при нарахуванні субсидій в Олександрії практично удвічі зменшилась кількість людей, які зможуть користуватися відповідною пільгою. Після її виступу опладувало пів залу, мабуть було багато вчителів.

Свою позицію стосовно тарифної політики у державі висловив громадський активіст Ю.Косенко, який зазначив, що центральна влада має переглянути ціни на енергоносії та врегулювати дане питання у межах своїх повноважень.

Дане питання планується розглянути на черговому засіданні виконавчого комітету 6 грудня.Комментариев нет:

Отправить комментарий