Перейти

суббота, 8 декабря 2018 г.

"Провайдер Кропивницького незаконно ретранслював телеканали країни-агресора", - СБУ


Співробітники Служби безпеки України блокували у Кропивницькому ретрансляцію заборонених в нашій країні російських телевізійних каналів, передає Олександрія Online.

Правоохоронці встановили, що один з місцевих провайдерів нелегально надавав мешканцям обласного центру послуги з ретрансляції восьми телеканалів країни-агресора.

За поширення російських програм Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала провайдера програмної послуги "ТРК "СТЕК" з Кропивницького.

"Національна рада, реагуючи на лист Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області, провела позапланову виїзну перевірку ПП "Телерадіокомпанія "СТЕК", м. Кропивницький, та виявила низку грубих порушень чинного законодавства і умов ліцензії. У підсумку до провайдера програмної послуги застосовано відразу дві санкції – "оголошення попередження" і "стягнення штрафу", – зазначається в повідомленні прес-служби.

За інформацією Нацради, під час перевірки було встановлено, що "СТЕК" ретранслював 8 російських програм: "Сарафан", "КXL", "Дом кино", "Карусель", "RTG TV", "ТНТ", "Индия ТВ", "Ностальгия", стосовно яких Нацрада ухвалила рішення про порушення норм українського законодавства. Відповідно ці російські програми не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Провайдер також поширював ще 45 іноземних програм, які не входять до переліку.

За ретрансляцію заборонених іноземних програм передбачено стягнення штрафу, який становить 25% розміру ліцензійного збору. Таким чином, ПП "Телерадіокомпанія "СТЕК" має сплатити до державного бюджету штраф 24 тисячі гривень. Таке рішення ухвалене на засіданні Нацради.

Упродовж місяця після ухвалення рішення Національної ради провайдер програмної послуги має увідповіднити свою діяльність вимогам українського законодавства і власної ліцензії. Після цього терміну регулятор може ще раз перевірити ліцензіата та за наявності підстав застосувати до нього санкції, передбачені чинним законодавством України.

За інформацією СБУ, спецслужби РФ використовують функціонування російських телеканалів в Україні для поширення дезінформації та провокативних матеріалів, спрямованих на загострення суспільно-політичної ситуації в нашій державі, повідомили у прес-центрі СБ України.

Фото умовне: 24tv.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий