Перейти

пятница, 21 декабря 2018 г.

Олександрійська рада проголосувала за вшанування комуністичного діяча


Сьогодні, 21 грудня, Олександрійські депутати ухвалили рішення, якими вирішили вшанувати партійного діяча високого рангу часів СРСР та згадали про колишню вулицю Леніна, передає Олександрія Online.

У тексті рішення, яке прийнято депутатами Олександрійської міської ради 21 грудня, є рядок, яким олександрійська влада підтримала вшанування в місті Урицького І.М., який обіймав посади першого секретаря Олександрійського міському комсомолу, а з 1969 року займав посаду другого секретаря та очолював промислово-транспортний відділ міськкому комуністичної партії. В 1974-1975 роках працював на посаді голови виконкому міської Ради депутатів трудящих, з 1975 року – першим секретарем міському Комуністичної партії України, інформують “Олександрійські новини”.

Також депутати ухвалили відзначити 50-річчя перейменування вулиці Леніна, яка мала історичну назву “Казначейська”, а нині — 6-го Грудня, на честь визволення міста від нацистських загарбників.

Нагадаємо, у тексті закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, зазначено, що “комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років в Україні визнається злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, яка характеризувалася численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, депортацій, катувань, використання примусової праці та інших форм масового фізичного терору, переслідувань з етнічних, національних, релігійних, політичних, класових, соціальних та інших мотивів, заподіянням моральних і фізичних страждань під час застосування психіатричних заходів у політичних цілях, порушенням свободи совісті, думки, вираження поглядів, свободи преси та відсутністю політичного плюралізму, та у зв’язку з цим засуджується як несумісний з основоположними правами і свободами людини і громадянина”. Пропаганда комуністичного тоталітарного режиму визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму та заборонена законом.

Відповідно до кримінального кодексу України, пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, вчинений особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, міський голова Олександрії Цапюк С.К. є колишнім "Регіоналом", який донедавна очолював обласну організацію Партії Регіонів в Україні.

Депутатська більшість у Олександрійській міській раді, яка на сьогодні підтримує всі рішення мера Цапюка, своєю більшістю також представлена колишніми "Регіоналами", які були депутатами від Партії Регіонів та займали керуючі посади в її структурі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий